foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

Tecza Gwiazda fot.JK

 „Ujrzeliśmy gwiazdę Jego na Wschodzie i przybyliśmy złożyć pokłon Panu”.

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji świętem Trzech Króli. To Uroczystość należąca do najstarszych świąt chrześcijańskich. I wiąże się nierozerwalnie z uroczystością Bożego Narodzenia, chociaż niesie ze sobą odmienność i różnorodność treści.

 

Ta uroczystość nosi - także - nazwę Epifanii, to znaczy Objawienia się Chrystusa poganom. A zatem - jest to również Dzień Misyjny, dzień modlitwy za misje i misjonarzy.

Trzej Mędrcy, dają nam przykład wielkiej wiary, wytrwałej nadziei i żarliwej miłości, z jaką podążali za gwiazdą. Można podziwiać ich upór, determinację i zobaczyć, z jakim zaangażowaniem szukają Jezusa. A to staje się wezwaniem do naśladowania z naszej strony.

Podziw wzbudza nawet samo to, że idą za dość marnym znakiem – „gwiazd”. Zatem jest w ich postawie coś, co zmusza do refleksji.

Pragnę poinformować, że w Uroczystość Trzech Króli – gdy wspominamy, że Trzej Mędrcy składają Chrystusowi dary i my 6 stycznia 2017 r. - jako Kapelani - w trakcie Msza św. sprawowanej o godz. 10:30 – składaliśmy dar modlitwy w intencji wszystkich naszych dobrodziejów i darczyńców oraz w intencji wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób pomagają nam w kaplicy szpitalnej, a także wszystkich zaangażowanych w czynności liturgiczne oraz w intencji tych osób, które prószą nas o wsparcie modlitewne.

ZAPROSZENIE

Jednocześnie w ramach spotkań formacyjnych dla pracowników służby zdrowia - ZAPRASZAMY na 15 stycznia 2017 r. na Mszę św. na godz. 10:30 oraz na wspólne kolędowanie. Będzie ono dla nas także zapowiedzią obchodów Jubileuszowego, bo XXV Światowego Dnia Chorego oraz zapowiedzią szczegółów odnoszących się do naszej, tegorocznej majowej pielgrzymki – zainteresowanych zapraszamy.

Ks. Jacek Kaszycki

Kapelan Szpitala

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE