foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

DUCHOWE PIELGRZYMOWANIE W ŁĄCZNOŚCI Z PIELGRZYMAMI RZESZOWSKIEJ PIESZEJ PIELGRZYMKI NA JASNA GÓRĘ POD PATRONATEM BŁ. KS. JANA BALICKIEGO

4 – 13 VIII 2017 r.

Pielgrzymka 2017Możesz być w pracy, możesz leżeć przykuty do szpitalnego łoża, możesz spędzać czas na wakacyjnym wypoczynku a zarazem pielgrzymować do „Domu Matki i Królowej" – na Jasną Górę. W ten sposób rozszerzamy krąg pielgrzymów i zainteresowanych pielgrzymką.

 Podobnie jak w ubiegłe lata, także w tym roku zapraszamy do podjęcia trudu Duchowego Wspierania Pielgrzymów przez modlitwę i uczestnictwo w nabożeństwach oraz ofiarowanie swego cierpienia.

To „duchowe pielgrzymowanie" będzie się wyrażać poprzez modlitwę za kogoś, kto w tym czasie pielgrzymuje. Pielgrzymi obiecując modlitwę, sami również powinni prosić o modlitwę i zachować duchową więź z najbliższymi.

Modlitwa różańcowa chorych w szpitalach i pensjonariuszy domów opieki ma swoja wartość i nie pójdzie w zapomnienie.

Pięknym uzupełnieni takiej modlitwy – w miarę możliwości - niech będzie także:

- udział w Mszy św.,

- uczestnictwo w nowennie,

- spowiedź i Komunię św. w intencji pielgrzymów,

- a także podjęcie trudu osobistego umartwienia,

W czasie trwania Pielgrzymki, każdego dnia, w Kaplicy pw. Św. Brata Alberta Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (ul. Lwowska 60), po Mszy św. sprawowanej o godz. 14:30, będzie nabożeństwo nowennowe do Matki Bożej Częstochowski. Prośby i intencje, które będą odczytywane w trakcie nowenny, można wpisywać do księgi nowennowej albo na karteczkach.

Łączność z pielgrzymami będzie, także utrzymywana za pośrednictwem Radia VIA (http://www.radiovia.com.pl ), które jak co roku prowadzi patronat medialny tego duchowego pielgrzymowania.

Patronem Grupy Duchowego Pielgrzymowania jest bł. Ks. Jan Balicki.

Po wspaniałych przeżyciach doznanych w trakcie Światowych Dni Młodzieży zapraszamy do odważnego podjęcia trudu Duchowego Wspierania Pielgrzymów.

Ks. Jacek Kaszycki

Zaproszenie Biskupa Rzeszowskiego do udziału w 40. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę

Drodzy Diecezjanie!
Umiłowani Bracia i Siostry!

W roku srebrnego jubileuszu diecezji serdecznie zachęcam wszystkich diecezjan do wzięcia udziału w 40. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która potrwa od 4 do 13 sierpnia 2017 r. Będzie to doskonała okazja, aby podziękować Panu Bogu za wszelkie łaski, jakich doświadczyliśmy jako Kościół rzeszowski i prosić Maryję, gwiazdę przewodnią, aby prowadziła nas w kolejnych latach.

W tym roku pielgrzymom będzie towarzyszyć hasło: „Zawsze będę z wami”. Te słowa wypowiedziała Maryja do wizjonerek w Gietrzwałdzie w 1877 roku: „Nie smućcie się, bo Ja zawsze będę w wami”. Podobnie jak w 1917 r. w Fatimie, Maryja w Gietrzwałdzie zachęcała do odmawiania różańca. W roku jubileuszy związanych z objawieniami Matki Bożej bardzo zachęcam do tej modlitwy. Miejscem, gdzie różaniec można zobaczyć w każdej dłoni jest szlak pielgrzymkowy. Niech nie zabraknie na nim osób różnych stanów i wieku, które rozważając tajemnice z życia Jezusa Chrystusa i Jego Matki, będą się modlić za Kościół, Ojca Świętego, naszą Ojczyznę i rodziny.

Zapewnienie Maryi o obecności z nami odnosimy także do roku jubileuszowego 300-lecia koronacji Cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Na Jasnej Górze od wieków cieszymy się wstawiennictwem Maryi w wymiarze indywidualnym i narodowym. Pielgrzymując do tronu Królowej Polski możemy tę obecność jeszcze bardziej odczuć i zrozumieć. Bardzo liczę na udział w pielgrzymce młodzieży. Kochani młodzi, obierzcie sobie Maryję jako przewodniczkę na waszych drogach życia. Nie zostawajcie bez wsparcia w trudnych chwilach.

Drodzy chorzy, niepełnosprawni i cierpiący – i was zapraszam do ufnego zawierzania siebie Matce Bożej. Razem z tymi, którzy ze względu na pracę czy inne okoliczności nie mogą iść na Jasną Górę, jesteście mile widziani w duchowej grupie bł. ks. Jana Balickiego. Grupa ta jednoczy się przez fale Katolickiego Radia Via oraz kościół św. Krzyża w Rzeszowie, gdzie, w czasie pielgrzymki, codziennie o godz. 20:30 odprawiane jest nabożeństwo różańcowe i Apel Jasnogórski.

Wszystkim życzę umocnienia wiary w Bożą opatrzność i opiekę Maryi. Przekonanie o jej obecności z nami, niech będzie dla was źródłem nadziei i radości.

Na czas pielgrzymowania oraz takich form wykorzystania wakacji i urlopów, które zbliżają do Pana Boga, z serca Wam błogosławię.

+Jan Wątroba

Biskup Rzeszowski

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE