foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

Czestochowa spotkanie 2020

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia pragnie serdecznie podziękować za wysiłek i osobisty udział w sesji szkoleniowo-formacyjnej  dla kapelanów szpitalnych, hospicyjnych, domów opieki społecznej w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej.  W tym roku spotkanie odbyło się w czasie panującej pandemii koronawirusa. Było ono tym bardziej  jednoczące i mobilizujące wszystkich uczestników.

Niech ubogacenie Słowem Bożym i wspólnie spędzonym czasem przyniesie błogosławione owoce w codziennym posługiwaniu najbardziej potrzebującym pomocy.

Życzmy sobie, aby w przyszłym roku spotkanie odbyło się w bardziej sprzyjających warunkach.

Ks. Arkadiusz Zawistowski

Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia

 

SZLACHETNI POLACY W SLUZBIE ZDROWIA

 

APEL BISKUPÓW DIECEZJALNYCH METROPOLII PRZEMYSKIEJ

W SPRAWIE SŁUŻBY ZDROWIA

 

Drodzy pracownicy służby zdrowia, rodziny opiekujące się chorymi!

Wprawdzie ostatnie dni naszej codzienności naznaczone są troską wyrażaną przez rodziców, nauczycieli i wychowawców o zdrowie oraz wychowanie dzieci i młodzieży, a także wspomnieniem wielu wydarzeń historycznych, związanych z bohaterską walką o wolność naszej Ojczyzny, jednak wobec trwającej pandemii i niepewności jutra, nie możemy i nie chcemy zapominać o Waszej codziennej posłudze dla ratowania życia i zdrowia każdego człowieka.

Czytaj więcej...

Sesja szkoleniowo-formacyjna dla Księży Kapelanów
1-3 września 2020

MB Czestochowska

Wielebni Księża Kapelani szpitali domów opieki i hospicjów, 

Sesja szkoleniowo-formacyjna dla Księży Kapelanów odbędzie się w dniach 1-3 września 2020 roku, w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie (dom rekolekcyjny), ul. św. Barbary 41. 

Czytaj więcej...

 

MB Czestochowska

 

RZESZOWSKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

04-13 sierpnia 2020

DUCHOWE PIELGRZYMOWANIE

 

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w duchowym pielgrzymowaniu w ramach sierpniowej pielgrzymki. Niech w tej duchowej łączności nie zabraknie tych, którzy pielgrzymowali pieszo przez ostatnie lata, ale także tych, którzy tego pragnienia dotychczas nie zrealizowali. Zachęcajmy się nawzajem do powiększania rodziny pielgrzymkowej, która w tym roku z hasłem Niewiasto Eucharystii ucz świętowania.

 

Dużą pomocą w duchowym pielgrzymowaniu będzie specjalnie przygotowana ramówka Katolickiego Radia VIA. Dzięki naszej diecezjalnej rozgłośni uczestnictwo w pielgrzymce będzie bardziej owocne poprzez możliwość włączenia się w modlitwę na antenie, ale także przez wysłuchanie katechez, czy pielgrzymkowych wspomnień.

Czytaj więcej...

 

JasnaGoraKrajowe Duszpasterstwo Zdrowia informuje tegoroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę, która jest zaplanowana na 23-24 maja 2020 roku, ze względu na obowiązujące przepisy epidemiologiczne, będzie przebiegała w zmienionej formule. Zarówno sobotni Apel Jasnogórski Służby Zdrowa jak i niedzielna Msza Święta (tym razem) z Kaplicy Cudownego Obrazu będzie transmitowana przez program 1 TVP i TV Trwam. Celebracje te będą dostępne także w transmisji on-line na portalu Jasnej Góry. W związku z tym proszę Wielebnych Księży Kapelanów o zorganizowanie w kaplicach szpitalnych, DPS-ach i hospicjach duchowej łączności z naszą Pielgrzymką. Ta nadzwyczajna sytuacja, w której się znaleźliśmy, niech nam pozwoli pogłębić poczucie wartości wspólnoty środowiska medycznego.

Szczegóły poniżej:

Czytaj więcej...

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE