foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

Zaadoptuj medyka i choregoPotrzebne jest wsparcie duchowe dla personelu medycznego i chorych – zaznaczył ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz służby zdrowia, apeluje o włączenie się w akcję Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Opieki Duchowej w Medycynie i Apostolstwa Chorych o nazwie „Zaadoptuj medyka i chorego”.

Jeśli chcesz adoptować duchowo jakąś osobę, podejmij codziennie modlitwę w intencji tej osoby i jej rodziny. Wystarczy, że w sercu wzbudzisz intencję adopcji i podejmiesz wysiłek modlitwy. Codziennie módl się dowolnie wybraną modlitwą np. „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Mario”, „Pod Twoją obronę” lub inną – czytamy na plakacie akcji.

Modlitewnym wsparciem można obejmuje lekarzy, pielęgniarki, położne, diagnostów laboratoryjnych, ratowników medycznych, farmaceutów, salowe, kapelanów, wolontariuszy oraz osoby chore.

– Potrzebne jest wsparcie duchowe dla personelu medycznego i chorych. Dlatego proponuję „zaadoptowanie” medyka i chorego. Chodzi, oczywiście, o adopcję modlitewną, otoczenie ich pancerzem modlitwy, np. codziennie jedno „Pozdrowienie anielskie” – wyjaśnił ks. Arkadiusz Zawistowski.

Jak zauważył kapłan, wielu medyków już zaraziło się wirusem. – Nasz personel medyczny jest pełen obaw, obserwując szczególnie to, co dzieje się w Bergamo. Nic dziwnego, to osoby, które działają na pierwszej linii frontu, dlatego potrzebują naszego modlitewnego wsparcia. Muszą wiedzieć, że ktoś o nich pamięta, modli się, docenia ich służbę i poświęcenie dla drugiego człowieka – zaznaczył. Dodał, że modlitwy potrzebują również chorzy, którzy oprócz cierpienia fizycznego mogą zmagać się z samotnością, za względu na zakaz odwiedzin, który obowiązuje w szpitalach.

Pomagamy Ponad 100 tys. wolontariuszy z polskich diecezji pomaga potrzebującym – Prosiłem księży kapelanów, by podczas sprawowania Eucharystii, pamiętali szczególnie o pracownikach służby zdrowia i chorych. Myślę, że to dobra akcja, w którą mogą się włączyć wszyscy – osoby duchowne i świeckie. Ta choroba jest nieprzewidywalna i łatwo się zarazić, dlatego takie wsparcie jest potrzebne – zaznaczył kapłan.

Akcja dotyczy również księży kapelanów, który na co dzień mają kontakt z chorymi i są gotowi do udzielania sakramentu namaszczenia chorych zarażonym wirusem. – Niektórzy kapelani przeszli już nawet instruktaż wkładania kombinezonu ochronnego – wyjaśnił ks. Arkadiusz Zawistowski. Dodał, że kontakt do księdza można znaleźć na tablicy ogłoszeń lub poprosić o pomoc personel medyczny.

– Ufam Bogu, że oddali od nas tę epidemię. Módlmy się cierpliwie i wytrwale, zobaczymy, jaka będzie Boża reżyseria – podsumował krajowy duszpasterz służy zdrowia.

/e-KAI, 31 marca 2020 r./

zaadoptuj medyka

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE