foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

 

JasnaGoraKrajowe Duszpasterstwo Zdrowia informuje tegoroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę, która jest zaplanowana na 23-24 maja 2020 roku, ze względu na obowiązujące przepisy epidemiologiczne, będzie przebiegała w zmienionej formule. Zarówno sobotni Apel Jasnogórski Służby Zdrowa jak i niedzielna Msza Święta (tym razem) z Kaplicy Cudownego Obrazu będzie transmitowana przez program 1 TVP i TV Trwam. Celebracje te będą dostępne także w transmisji on-line na portalu Jasnej Góry. W związku z tym proszę Wielebnych Księży Kapelanów o zorganizowanie w kaplicach szpitalnych, DPS-ach i hospicjach duchowej łączności z naszą Pielgrzymką. Ta nadzwyczajna sytuacja, w której się znaleźliśmy, niech nam pozwoli pogłębić poczucie wartości wspólnoty środowiska medycznego.

Szczegóły poniżej:

Warszawa, 7 maja 2020 roku

Logo nowe DSZ

Wielebni Księża,

pragniemy poinformować o szczegółach organizacyjnych 96 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasną Górę, która odbędzie się w terminie 23-24 maja 2020 roku.

Ze względu na obowiązujące przepisy epidemiologiczne Pielgrzymka będzie przebiegała w zmienionej formule.

Rozpocznie ją Apel Jasnogórski 23 maja (sobota) o godz. 21.00; rozważania poprowadzi ks. bp Romuald Kamiński, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Służby Zdrowia. Będzie dostępna transmisja on-line na portalu Jasnej Góry.

W niedzielę, 24 maja o godz. 11.00 Msza Święta z Kaplicy Cudownego Obrazu będzie transmitowana przez program I TVP.

Bezpośrednio w Eucharystii w Kaplicy Jasnogórskiej może uczestniczyć 45 osób. W związku z tym proszę Wielebnych Księży o zorganizowanie w kaplicach szpitalnych, DPS-ach i hospicjach duchowej łączności z naszą Pielgrzymką. Na tę Mszę Świętą zostaną Księżom przesłane teksty (modlitwa powszechna, Akt Zawierzenia Polskiej Służby Zdrowia), które należy podczas liturgii wykorzystać.

W ramach duchowego przygotowania do tak niecodziennej Pielgrzymki można wykorzystać tekst Drogi Krzyżowej (zostanie przesłany wraz z materiałami liturgicznymi) oraz konferencję o. Mariusza Chyrowskiego, redemptorysty (miał prowadzić rekolekcje, tekst będzie dostępny na stronie KDSZ).

Nadzwyczajna sytuacja, w której się znaleźliśmy, niech nam pozwoli pogłębić poczucie wartości wspólnoty środowiska medycznego. Z nadzieją na wspólne pielgrzymowanie do domu Matki w przyszłym roku, z kapłańskim pozdrowieniem.

/-/ ks. Arkadiusz Zawistowski

Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia

Przewidujemy, że tegoroczna sesja formacyjno-szkoleniowa dla księży kapelanów odbędzie się w innym terminie, niż podany wcześniej.

Pytania proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Kwiecień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE