foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

Rzeszów, 2 lutego 2021 r.

LIST BISKUPA RZESZOWSKIEGO JANA WĄTROBY DO KAPELANÓW

Bp Jan Watroba2

Czcigodny Księże Kapelanie!

Zbliża sie kolejny, XXIX Światowy Dzień Chorego. W ubiegłych latach przygotowywaliśmy się do jego przeżywania poprzez formacyjne spotkanie w gronie księży kapelanów i duszpasterzy, planując odwiedziny w różnych placówkach opieki i pomocy medycznej. Była to zrazem okazja do wyrażenia kapłanom wdzięczności i uznania za ofiarną posługę i duszpasterską troskę o ludzi chorych oraz o służbę zdrowia. Pandemia koronawirusa pozbawiła nas tym razem możliwości spotkania w większym gronie a przede wszystkim uniemożliwiła wejście do szpitali i domów opieki.

Mimo zewnętrznych trudności, zachęceni przez papieża Franciszka, chcemy zaświadczy o naszej wrażliwości i bliskości wobec cierpiących, modląc się w ich intencji i upraszając im łaskę zdrowia oraz sile do dźwigania krzyża choroby. Właśnie wspomniany czas pandemii mocniej niż dotąd uświadomił nam, jak cenna i oczekiwana jest obecność kapłana w godzinie samotności, izolacji, cierpienia i śmiertelnej trwogi. Często był on jedyną obok służby zdrowia osobą, towarzyszącą ciężko chorym i konającym. Te samarytańską ofiarną posługę niektórzy kapłani - także w diecezji rzeszowskiej - przypłacili własnym życiem.

Pragnę wyrazić Księdzu szczerą wdzięczność za codzienną gotowość spieszenia z kapłańską posługą do ludzi chorych i cierpiących. W ich imieniu dziękuję za sprawowane sakramenty, odprawiane Msze św., za każde słowo pociechy, umocnienia i nadziei, za życzliwość, uśmiech i poświęcony im czas. Życzę Księdzu potrzebnych sil fizycznych oraz duchowych sprawności w towarzyszeniu bliźnim w czas choroby, a zwłaszcza na ostatnim etapie drogi do wieczności. Niech Maryja, Uzdrowienie Chorych, pomaga w tej trudnej a tak pięknej posłudze i niech chroni od różnych niebezpieczeństw. Zapewniam o mojej modlitwie w intencji Księdza i z serca błogosławię.

+ Jan Wątroba

Biskup Rzeszowsk

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Marzec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE