foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

 

W dniu 12 grudnia 2022 r. w 70 roku życia i 45 roku kapłaństwa, zmarł śp. Ksiądz Prałat  dr hab. Andrzej Garbarz, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Pogrzeb śp. Ks. Andrzeja Garbarza odbędzie się w środę, 14 grudnia 2022 r. w Jaśle: o godz. 13.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (ul. Św. Jana z Dukli 4) zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa a po niej nastąpi pochówek na cmentarzu komunalnym w Jaśle przy ul. Mickiewicza.

Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył będzie Biskup Ordynariusz Jan Wątroba.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie…

Czytaj więcej...

 

REKOLEKCJE ADWENTOWENiepokalanaiDuchSwiety

 dla pracowników służby zdrowia

oraz

ludzi chorych i cierpiących  

 

„WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”

 

KAPLICA pw. Św. BRATA ALBERTA

Szpitala Wojewódzkiego nr 2

im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

 

Informujemy, że w tym roku, w naszej kaplicy nauki rekolekcyjne będą głoszone w poszczególne, kolejne niedziele adwentu - poczynając od drugiej do trzeciej niedzieli, z uwzględnieniem Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. (czyli będzie to dni 4,8,11 grudnia 2022 r.).

Zaznaczamy, że w grudniu spotkanie formacyjne dla pracowników służby zdrowia będzie przeżywane w ramach zapowiedzianych rekolekcji adwentowych.

PROGRAM REKOLEKCJI

Czytaj więcej...

 AniolekOd wielu lat gromadzimy się w ostatnią niedzielę miesiąca listopada, aby polecać miłosierdziu Bożemu drogich nam naszych kolegów, przyjaciół znajomych, tych których często określamy mianem pracowników służby zdrowia, ochrony zdrowia, a także tych którzy byli naszymi pacjentami…

Często bywa tak, że ta ostatnia niedziela listopada jest także pierwszą niedziela adwentu – tak jak to wypad w tym roku.  

Ale i jedno i drugie wydarzenie jest łączone Słowem Bożym – które przypomina nam o spotkaniu z Synem Bożym z Jezusem …. O spotkaniu w perspektywie życia wiecznego.

W naszym życiu, … życiu ludzi wierzących, ale także pewnie i niewierzących… pamiętać o śmierci, o tym, że trzeba będzie stanąć przed Panem Bogiem – jest koniecznością i czymś naturalnym…

Czytaj więcej...

Mrowla 2022W dniu św. Łukasza – przed Panem Bogiem i ludźmi mówimy – Dziękujemy…

W Mrowli, w parafii pw. Św. Łukasza Ewangelisty - 16 października odbyło się spotkanie Środowiska Medycznego Diecezji Rzeszowskiej.

Spotkanie zorganizowane przez Duszpasterstwo Służby Zdrowia odbyło się przed wspomnieniem Św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia i parafii w Mrowli.

Czytaj więcej...

Sw Lukasz Mrowla

ZAPROSZENIE

 

NA UROCZYSTOŚCI KU CZCI

ŚWIĘTEGO ŁUKASZA

PATRONA SŁUŻBY ZDROWIA

 

16 października 2022 r. (godz. 15:00)

Parafia Mrowla k. Rzeszowa

Z okazji św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia – zapraszamy środowisko medyczne diecezji rzeszowskiej na wspólną modlitwę do Parafii Mrowla k. Rzeszowa.

Niech w trakcie tego spotkania szczególnie wybrzmi szczere słowo: Dziękujemy…” – za wszelkie utrudzenie i zaangażowanie w niesieniu ulgi osobom chorym i cierpiącym.

Czytaj więcej...

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Maj 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE