foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

 AniolekOd wielu lat gromadzimy się w ostatnią niedzielę miesiąca listopada, aby polecać miłosierdziu Bożemu drogich nam naszych kolegów, przyjaciół znajomych, tych których często określamy mianem pracowników służby zdrowia, ochrony zdrowia, a także tych którzy byli naszymi pacjentami…

Często bywa tak, że ta ostatnia niedziela listopada jest także pierwszą niedziela adwentu – tak jak to wypad w tym roku.  

Ale i jedno i drugie wydarzenie jest łączone Słowem Bożym – które przypomina nam o spotkaniu z Synem Bożym z Jezusem …. O spotkaniu w perspektywie życia wiecznego.

W naszym życiu, … życiu ludzi wierzących, ale także pewnie i niewierzących… pamiętać o śmierci, o tym, że trzeba będzie stanąć przed Panem Bogiem – jest koniecznością i czymś naturalnym…

„Śmierć dotyczy ciała człowieka, jego materialnej części, lecz nie jego części duchowej, czyli owego centrum samoświadomości i pamięci, zwanego duszą. Ona żyje nadal. Apostoł Paweł uczy, że „jeżeli żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc, i w śmierci należymy do Pana” (Rz 14, 8). A zatem „umieramy w Bogu”, nie w jakiejś próżni. Stąd też w „chwili” śmierci stajemy wobec Pana, bo czas przestaje już wtedy obowiązywać. Stajemy przed Bogiem z całym naszym życiem, ze wszystkimi wcześniejszymi wyborami, z naszym pragnieniem życia we wspólnocie z Nim czy bez Niego”. (O. Zdzisław Kijas)

"W pobożności ludowej listopad jest miesiącem poświęconym wspominaniu wiernych zmarłych. Za nich modlimy się z ufnością, wiedząc, że «Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją» (Łk 20, 38).

 

Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie - 27 listopada 2022 r., na Mszę św., na godz. 10:30, na  tzw. "niedzielę formacyjną dla pracowników służby zdrowia". W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji zmarłych pracowników służby zdrowia.

p.s.

Księży Kapelanów, spoza Rzeszowa, prosimy o zorganizowanie w Kaplicach Szpitalnych podobnej formy modlitwy za zmarłych.

 

 Ks. Jacek Kaszycki

Kapelan Szpitala

Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE