foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej


zyczenia bn

„Powracają w pamięci pełne wymowy słowa, które św. Jan XXIII wypowiedział na rozpoczęcie Soboru, aby wskazać drogę, którą należy kroczyć: «Dziś jednakże Oblubienica Chrystusa woli posługiwać się raczej lekarstwem miłosierdzia, aniżeli surowością. [...] Kościół Katolicki pragnie okazać się matką miłującą wszystkich, matką łaskawą, cierpliwą, pełną miłosierdzia i dobroci…”

Bulla „Misericordiae vultus” - Papież Franciszek

W tym roku duszpasterskim, gdy na nowo będziemy odkrywać dar Chrztu Świętego, mamy uświadamiać sobie, że to Bóg Ojciec «bogaty w miłosierdzie» nieustannie pragnie nas obdarzać zaufaniem przez Jezusa Chrystusa – MIŁOŚĆ ŻYWĄ I PRAWDZIWĄ zrodzoną w Betlejem przez Dziewicę Maryję.

Niech ta tajemnica, którą świętujemy w Uroczystości Bożego Narodzenia będzie dla nas źródłem radości, ukojenia i pokoju oraz pozwoli codziennie doświadczać ludzkiego i Bożego miłosierdzia.

Wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia i Ich Rodzinom w imieniu własnym oraz Księży Kapelanów pragnę z serca życzyć wiele radości i Bożego pokoju.

Życzę Wam i sobie, aby na nowo rozbudziły się w nas potężne i przepiękne uczucia religijne, pomagające przeżywać odważnie, w kontekście miłosierdzia, dar wiary przyjęty w sakramencie Chrztu Świętego.

Niech Bóg obficie błogosławi na tegoroczne Święta Narodzenia Pana i zbliżające się dni Nowego Roku 2016. Niech każde spotkanie z Jezusem, zwłaszcza obecnym w drugim człowieku, napełnia serca nasze radością, pokojem i żywą nadzieją.

Na radosne i owocne świętowanie Bożego Narodzenia – Szczęść Boże!

Z wyrazami szacunku i obietnicą pamięci modlitewnej.

Ks. Jacek Kaszycki

Kapelan Szpitala – Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia


Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE