foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

Koledowanie 2016

Rzeszów – Boże Narodzenie 2016 r.

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie. Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba, a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i chleba. (…) Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba”.

                 Cyprian Kamil Norwid

„Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”.

Św. Brat Albert – Adam Chmielowski

W tym roku, z dniem Bożego Narodzenia wiąże się specjalna okoliczność. Sto lat temu, właśnie w ten dzień, narodził się dla nieba św. Brat Albert – „Brat naszego Boga”, jak trafnie określił go Karol Wojtyła. Niech zatem, Rok poświęcony św. Bratu Albertowi odważnie wpisuje się w misyjne przesłanie: „Idźcie i głoście…”, które powierza nam Syn Boży – Jezus Chrystus narodzony w Betlejem – czyli w „W domu chleba”.

Rok poświęcony uczczeniu tego szczególnego Patrona Miłosierdzia stanowi doskonałą kontynuację zakończonego niespełna miesiąc temu Jubileuszu Miłosierdzia.

Niech odnowiona wiara na skutek doświadczenia Bożej dobroci i miłości, przyniesie owoce w postaci przemiany serca, które otrzymuje nową wrażliwość, kierowaną wpierw wobec naszej rodziny, do naszych bliskich.

Niech i tegoroczna Uroczystości Bożego Narodzenia będzie źródłem radości, ukojenia i pokoju oraz pozwoli nam nadal doświadczać ludzkiego i Bożego miłosierdzia. A św. Brat Albert, św. Jan Paweł II oraz św. Paweł Apostoł będą orędownikami niesienia „Dobrej Nowiny” tym do których nas Chrystus posyła.

Bądźmy wpierw odważnie zatroskani o siebie, o naszą wiarę i zbawienie, o naszą rodzinę i najbliższych, abyśmy wobec innych dawali świadectwo PRAWDZIE, że i dla nas Pan Bóg jest zawsze pierwszy i najważniejszy.

Niech Bóg obficie błogosławi na zbliżające się dni Nowego Roku 2017.

 

                                                                           Z uszanowaniem i wdzięcznością

                                                     

Ks. Jacek Kaszycki

Kapelan Szpitala

Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia

 

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Marzec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE