foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

„Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym " (Łk 1,35)

 zyczenia bnPowyższy fragment Ewangelii – wprowadzał nas w tegoroczne rekolekcyjne, rozważania adwentowe. A w niedzielę (wigilijna), tuż przed Bożym Narodzeniem - ten sam fragment Ewangelii wprowadzał nas w tajemnicę przeżywania radości Bożego Narodzenia.

W trakcie naszych rekolekcji odwołując się do słów: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię” - prosiliśmy o moc Ducha Świętego – aby Jego moc dodawała nam odwagi do życia wiarą… bo tylko zaufanie Bogu i wiara w jego Słowo dodaje nam mocy i odwagi do pokonywania wszelkich leków i obaw…

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia – w imieniu własnym i oraz w imieniu wszystkich Księży Kapelanów pragnę życzyć pełnego miłości spotkania ze Słowem, które stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas (por. J 1, 14).

Życzę otwartości serca na przyjęcie i owocowanie błogosławieństwa, które nam Bóg daje i otwartości na Dary Ducha Świętego, którymi jesteśmy napełniani. Niech każdy z nas znajdzie sens życia - ten sens prawdziwy. Niech Święta zawsze będą zdrowe, Nowy Rok szczęśliwy, aby każdy z nas mógł znaleźć sens życia prawdziwy.

Ks. Jan Twardowski o Bożym Narodzeniu napasał jakże prawdziwe i szczere słowa:

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,

w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,

by wszystko się nam rozplątało,

węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy

porozkręcały jak supełki,

własne ambicje i urazy

zaczęły śmieszyć jak kukiełki.(…)

Niech Bóg obficie błogosławi w Nowym Roku 2018.

Z uszanowaniem i wdzięcznością

Ks. Jacek Kaszycki

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Marzec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE