foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

Mrowla 2022W dniu św. Łukasza – przed Panem Bogiem i ludźmi mówimy – Dziękujemy…

W Mrowli, w parafii pw. Św. Łukasza Ewangelisty - 16 października odbyło się spotkanie Środowiska Medycznego Diecezji Rzeszowskiej.

Spotkanie zorganizowane przez Duszpasterstwo Służby Zdrowia odbyło się przed wspomnieniem Św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia i parafii w Mrowli.

W trakcie tego spotkania kolejny raz szczególnie wybrzmiało szczere słowo: Dziękujemy…” – za wszelkie utrudzenie i zaangażowanie w niesieniu ulgi osobom chorym i cierpiącym.

W tym roku modlitwie naszej towarzyszył Święty Józef Moscati (1880-1927) – profesor, lekarz, człowiek o wielkim sercu, który całym swoim życiem świadczył o szczególnej wrażliwości na cierpienie drugiego człowieka i głębokiej trosce nie tylko o zdrowie fizyczne pacjenta, ale także stan duchowy. Jego kanonizacji dokonał 25 października 1987 r. papież św. Jan Paweł II.

A z racji dwusetnej rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza – polskiego aptekarza, wynalazcy, patrioty, ale także społecznika znanego z działalności charytatywnej i hojności swego serca – w modlitwie szczególnie byli polecani aptekarze i farmaceuci. 

Ksiądz biskup dokonał również poświęcenia obrazów „Św. Józefa Moscati”, oraz zawierzenia Służby Zdrowia naszej diecezji Panu Bogu, Matce Najświętszej i świętym patronom …

 

MODLITWA ZAWIERZENIA SŁUŻBY ZDROWIA

MROWLA - 2022

Panie Jezu Chryste, Lekarzu dusz i ciał, pragniesz naszej wiary, by Twoje dary – nam ofiarowane, jako zdolności i umiejętności mogły przynieść owoce w naszym życiu, w naszej pracy i naszym posługiwaniu. Potrzebujemy jednak ciągle Twojej opieki i Twojej obecności.

Dlatego, jako pracownicy służby zdrowia, ale także jako ludzie chorzy, cierpiący – powierzamy Tobie naszych bliskich oraz sprawy całego środowiska medycznego i nas samych.

Modlimy się o światło Ducha Świętego na czas rozwiązywania ich problemów i o integrację tego środowiska.

Panie Jezu – Chwało Świętych… w dniu, gdy czcimy św. Łukasza  patrona służby zdrowia, jako środowisko świata medycyny, składając Tobie Panie dziękczynienie, jednoczenie – za przyczyną Matki Najświętszej i Świętych Patronów pragniemy powierzać się Tobie – Najlepszy Lekarzu duszy i ciała…

Boże, Ty w szczególny sposób powołałeś błogosławioną Hannę Chrzanowską, ale także św. Józefa Moscati, i innych świętych i błogosławionych…  do służby chorym, biednym, opuszczonym, daj, aby ci, którzy całym sercem odpowiedzieli na Twoje wezwanie, stale zachęcali nas do niesienia pomocy bliźnim.

Za ich przyczyną racz nam udzielić łask, o które z wiarą i ufnością prosimy. Przez Chrystusa Pana naszego.

Pod Twoja Obronę ….

 

 Ks. Jacek Kaszycki

Kapelan Szpitala

Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Maj 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE