foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

W dniu 11 lutego ks. biskup Jan Wątroba o godzinie 12:00 odprawił uroczystą Mszę Świętą wraz z kapelanami szpitala i ks. Stanisławem Słowikiem w intencji chorych i personelu.  Na początku Mszy św. ks. biskup poświęcił kaplicę pod wezwaniem św. Łukasza, która została po 30 latach  gruntownie zmodernizowana. Zostały zamontowane witraże, w prezbiterium ułożono marmurową posadzkę wraz z ołtarzem i amboną.

W dniu 11 lutego ks. biskup Jan Wątroba o godzinie 12:00 odprawił uroczystą Mszę Świętą wraz z kapelanami szpitala i ks. Stanisławem Słowikiem w intencji chorych i personelu.  Na początku Mszy św. ks. biskup poświęcił kaplicę pod wezwaniem św. Łukasza, która została po 30 latach  gruntownie zmodernizowana. Zostały zamontowane witraże, w prezbiterium ułożono marmurową posadzkę wraz z ołtarzem i amboną. Wykonano nowe nagłośnienie i oświetlenie kaplicy oraz zostały wymienione meble w zakrystii i część ławek.

W bocznej nawie powstał ołtarz Miłosierdzia Bożego z obrazem Jezu Ufam Tobie. W homilii ks. biskup dziękował Dyrektorowi  Szpitala Witoldowi Wiśniewskiemu za przeznaczenie funduszy na prace remontowe oraz personelowi szpitala za sfinansowanie marmurowej posadzki, ołtarza, ambony i dwóch półek pod figury oraz kropielnicy. Dziękował chorym za modlitwę oraz ofiary na prace remontowe. Nawiązywał także do słów orędzia Ojca Świętego Franciszka mówiąc o mądrości serca w posłudze i służbie chorym.

Po Mszy Świętej ks. biskup odwiedził chorych Klinicznego Oddziału Chirurgii Szczękowo – Twarzowej oraz Kliniczny Oddział Otorynolaryngologii. Rozmawiał z chorymi, personelem oddziałów oraz błogosławił i rozdawał pamiątkowe obrazki.

 Ks. Krzysztof Bal - Kapelan Szpitala

 

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Maj 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE