foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

Słowo Biskupa Rzeszowskiego skierowane do pracowników

Służby Zdrowia z okazji ich patronalnego święta

Herb bp Jan Wtroba

Drodzy Pracownicy Służby Zdrowia, Siostry i Bracia w Chrystusie!

W Dniu Waszego Patronalnego Święta, kiedy Kościół przypomina postać św. Łukasza Ewangelisty, zwracam się do Was wszystkich słowami chrześcijańskiego pozdrowienia: „Pokój Wam". Są to słowa Jezusowe, którymi pozdrowił Zmartwychwstały Pan swoich uczniów, zatrwożonych i wylękłych, zamkniętych w Wieczerniku. Ten fakt został zanotowany przez św. Łukasza w jego Ewangelii (Łk 24, 36-37) i pozostał na zawsze świadectwem bliskości Chrystusa wobec każdego, kto odczuwa stan zagrożenia i lęk.

Trudny czas, który obecnie przeżywamy, czas pełen wyzwań, szczególnie dla posługujących ludziom chorym, każe nam szukać pokoju i nadziei u samego Źródła tych wartości, czyli u miłosiernego Boga.

Całemu personelowi medycznemu - lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, kapelanom szpitali i wszystkim posługującym ludziom chorym wyrażam głęboką wdzięczność za wielki trud i poświęcenie, za cierpliwość i wyrozumiałość, za świadectwo chrześcijańskiej miłości, która nigdy nie pozostaje obojętna na cierpienie drugiego człowieka.

W Dniu Waszego Święta życzę Wam przede wszystkim duchowych i fizycznych sił, jakże potrzebnych do tego, aby sprostać zadaniu i jak najlepiej wypełnić samarytańską posługę wobec bliźnich. Niech poczucie bliskości Chrystusa będzie pokrzepieniem w trudnych momentach i źródłem wewnętrznego pokoju.

Przyzywając wsparcia św. Łukasza Ewangelisty, całe środowisko Służby Zdrowia powierzam macierzyńskiej opiece Matki Najświętszej

 

Wszystkim z serca błogosławię

Biskup Rzeszowski

Jan Wątroba

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE