foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

Logo DSZ RzeszwPIELGRZYMKA

Termin: 29 czerwca - 06 lipca 2024 r.

(8 dni)

W ramach duszpasterstwa skierowanego wobec pracowników służby zdrowia i ich rodzin, zapraszamy na pielgrzymkę autokarową: „MEDJUGORIE i PRZEPIĘKNE ZAKĄTKI CHORWACJI”.

Modlitwę naszą pragniemy połączyć z poznawaniem słonecznej Chorwacji. Pomoże nam w tym „Biuro Podróży MATTEO TRAVEL z Rzeszowa”.

 Logo Matteo

Zapisy na pielgrzymkę:

Osobiście w zakrystii Kaplicy pw. Św. BRATA ALBERTA Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Informację można również uzyskać pod nr tel. 606 933 296

(najlepiej dzwoniąc:  pon. – sob. w godz. 09.00 – 11:00 lub 17:00 – 20:00)


Cena przy grupie 45 osób płatnych: 400 EUR + 1000 PLN,

+ na miejscu płatne u pilota 90 EUR/os

(W przeliczeniu na złotówki to około 3300 zł.)

 

Cena przy grupie od 35 do 39 osób płatnych: 400 EUR + 1200 PLN,

+ na miejscu płatne u pilota 90 EUR/os

(W przeliczeniu na złotówki to około 3500 zł.)

CENA OBEJMUJE:

 • przejazd autokarem klasy turystycznej,
 • noclegi według programu,
 • ubezpieczenie KL (20 tyś euro) i NNW (2 tyś euro),
 • ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony

(nie obejmuje chorób nowotworowych),

 • ubezpieczenie obejmuje ochroną zachorowanie na COVID podczas wyjazdu,
 • wyżywienie zgodnie z programem,
 • opiekę pilota,
 • System Tour Guide,
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.

WAŻNE:

 • program jest ramowy, zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie na zasadzie
  przestawień kolejności zwiedzania,
 • uczestnicy są zobowiązani do posiadania ważnego dowodu tożsamości
  uprawniającego do przekraczania granicy, (dowód osobisty, paszport).

 CENA NIE OBEJMUJE:

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego 180 euro/os.,
 • napojów do obiadokolacji innych niż woda,
 • prywatnych wydatków,
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji,
 • kosztów ewentualnych testów na COVID.

*****************

 RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

 1. DZIEŃ - sobota - 29.06.2024 - WYJAZD, LEPOGLAVA

Wyjazd z Rzeszowa o godzinie 04:00. Przejazd do Lepoglavy. Msza Święta w Kościele Niepokalanego Poczęcia jest przechowywana jedna z najstarszych kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i znajduje się najstarsze więzienie w Chorwacji, na które w 1854 roku przeznaczono budynek klasztoru, w którym był więziony chorwacki Ks. Prymas Alojzije Stepinac. Krótkie czuwanie przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

 1. DZIEŃ - niedziela - 30.06.2024 - MARIJA BISTRICA, ZAGRZEB

Śniadanie. Wykwaterowanie. Nawiedzenie Sanktuarium w Marija Bistrica. Dla Chorwatów jest ono tym, czym Jasna Góra dla narodu polskiego. W tym miejscu od zawsze broniło się wolności, godności człowieka i jego praw. Każdego roku około pół miliona pielgrzymów nawiedza to sanktuarium, wierząc, że Czarna Madonna wstawi się za nimi i wyprosi u Boga potrzebne łaski. Msza Święta. Przejazd do Zagrzebia – stolicy Chorwacji. Nawiedzimy katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Stefana odbudowaną w 1880 roku w stylu neogotyckim. Dobudowaną fasadę zwieńczono dwiema neogotyckimi dzwonnicami o wysokości 104 i 105 metrów – stanowią one wizytówkę i symbol miasta. Zobaczymy ponadto Plac Świętego Marka, Kamienną Bramę z ocalałym z wielkiego pożaru w 1731 roku obrazem Matki Bożej z Kamiennej Bramy – patronki Miasta Zagrzebia. Przejazd w kolice Trogiru. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 1. DZIEŃ - poniedziałek - 01.07.2024 - TROGIR, VEPRIC, SPLIT, MEDJUGORIE

Śniadanie. Przejazd do Trogiru. Zobaczymy starówkę, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a tam m.in.: katedrę św. Wawrzyńca, pałac rektorów, loggię miejską, twierdzę Kamerlengo, kościół i klasztor św. Mikołaja. Po drodze Msza Święta w miejscowości Vepric, gdzie znajduje się chorwackie Sanktuarium Maryjne tzw. Bałkańskie Lourdes. W godzinach popołudniowych przejazd na zwiedzanie Splitu – stolicy Dalmacji. W programie: Riva, bardzo modny deptak, ciągnący się wzdłuż nabrzeża; Stare Miasto z unikalną architekturą kilku epok, jedyny zachowany w całości rzymski kompleks – Pałac Dioklecjana, m.in. z katedrą św. Dujma i świątynią Jupitera. Zobaczymy także inne cenne zabytki znajdujące się poza obrębem murów pałacowych, jak np.: ratusz, kościół św. Benedykta i przespacerujemy się splitską promenadą. Następnie przejazd do Medjugorie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Apel Jasnogórski pod figurą Królowej Pokoju. Nocleg.

 1. DZIEŃ - wtorek - 02.07.2024 - KRIŻEVAC, MEDJUGORIE

Śniadanie. Wejście na Górę Kriżevac – droga krzyżowa. O godz. 12:00 – Anioł Pański przy figurze Matki Bożej na placu w Medjugorie. Msza Święta. Następnie spotkanie z Przewodnikiem – osobą z jednej z Rodzin mających Objawienia Matki Bożej. Usłyszymy historię i świadectwa Objawień Matki Bożej. Zwiedzanie Medjugorie. Czas na wieczorne modlitwy i nabożeństwa. Kolacja. Po kolacji Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej. Nocleg.

 1. DZIEŃ - środa - 03.07.2024 - PODBRDO, RADIMLJA, VJETRENICA

We wczesnych godzinach porannych wejście na Górę Objawień (Podbrdo). Powrót na śniadanie. Przejazd do Radimlja, gdzie znajduje się nekropolia stećków, czyli średniowiecznych kamiennych nagrobków charakterystycznych dla Bośni i Hercegowiny. Następnie odwiedzimy największą w kraju jaskinię Vjetrenica. To miejsce jest wyjątkowe na skalę światową, ze względu na obecność prawie 100 gatunków zwierząt jaskiniowych. Czas na wieczorne modlitwy i nabożeństwa. Kolacja z muzyką na żywo z pieczeniem barana i degustacją rakiji. Nocleg.

 1. DZIEŃ - czwartek - 04.07.2024 - DUBROWNIK, NEUM

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Dubrownika – miasta nazywanego „Perłą Adriatyku” – spacer po starówce z przewodnikiem. Przejazd do Neum. Czas wolny na plażowanie. Powrót do hotelu. Czas na wieczorne modlitwy i nabożeństwa. Obiadokolacja i nocleg.

 1. DZIEŃ - piątek - 05.07.2024 - LUDBREG

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Ludbreg, nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 1. DZIEŃ - sobota - 06.07.2024 - BUDAPESZT, POWRÓT

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Węgry. Krótki spacer po Budapeszcie. Plac Bohaterów, Wzgórze Zamkowe, Kościół Macieja, Baszta Rybacka. Msza Święta w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – POLSKIEJ PARAFII W BUDAPESZCIE. Wyjazd w dalszą drogę do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

UWAGA:

 

Zastrzegamy sobie możliwość odwołania wyjazdu w przypadku niezebrania minimalnej liczby wymaganych osób.

 

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany w programie wynikających z działania siły wyższej.

*****************

MOI DRODZY!

Choć jest w programie wiele zwiedzania, będą to jednak REKOLEKCJE W DRODZE – i wyjazd ten traktujemy jako „rekolekcje w drodze”. Dobrze byłoby przed wyjazdem przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz wspólnie zadbać o pielgrzymkowy charakter tego wyjazdu. Codziennie będzie Msza św. i inne nabożeństwa i katechezy.

Duchowe przygotowanie do pielgrzymki!!!

Duchowym naszym przygotowaniem do pielgrzymki niech będzie nasza ulubiona, osobista modlitwa (np. dziesiątek różańca) w intencji pokoju w naszych sercach i na świecie oraz w intencji naszego szczęśliwego i owocnego pielgrzymowania

 

Zapraszam i zachęcam, aby w stosownym dla siebie czasie rozpoczął to modlitewne przygotowanie.     

*****************

Ks. Jacek Kaszycki

Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia Diecezji Rzeszowskiej

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE