foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

Ewangelia o Bożym Narodzeniu według św. Łukasz rozpoczyna się od słów:

BozeNarodzenieJEZUSEK„W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. (…). Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. (…) Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. (…) to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie”.

Boże Narodzenie jest nam znane od dzieciństwa, bo w jego klimat wchodziliśmy już od najmłodszych lat. Ma ono dla nas ten niezwykły urok, łączący się ze wspomnieniem otoczki pięknej uroczystości, która wyraziła się i odcisnęła bardzo mocno także w naszej kulturze.

W życiu spotkamy setki ludzi, ale nie zawsze spotkamy człowieka.  Niech Boże Narodzenie  sprawi, abyśmy nie zagubili – zawłaszcz w sobie prawdziwego człowieczeństwa i pielęgnowali uczucia ludzie, przecież sam Jezus Chrystusa prawdziwy Bóg stał się także prawdziwym człowiekiem.

Warto zatem nieustannie uświadamiać sobie i innym, istotę obchodów Świąt Bożego Narodzenia, gdyż jakże często w naszych przygotowaniach do Bożego Narodzenia przestajemy zauważać Jezusa, który przychodzi i puka do drzwi naszego serca, prosząc o przyjęcie.

Jest to ważne, tym bardziej, że dzisiaj, zwłaszcza Europa, a raczej tzw. „przywódcy europejscy” eliminuje ze świąt Uroczystości Bożego Narodzenia, tego którego urodziny świętujemy – czyli samego Jezusa Chrystusa.

Życzę zatem, aby przychodzący na świat Zbawiciel przynosił nam wszystkim doświadczenie pokoju serca, obdarzał radością i był odpowiedzią na każde odczucie samotności, bólu i lęk.

Niech Narodzony w Betlejem Jezus Chrystus nasz Zbawiciel Błogosławi, obdarza potrzebnymi łaskami, zdrowiem i siłami.

Niech obfitość Bożej Łaski towarzyszy nam w nadchodzącym Nowym Roku 2019 i pomaga przezwyciężać wszelkie trudności codziennego życia.

Na radosne i owocne świętowanie Bożego Narodzenia – Szczęść Boże!

Życzenia wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa złóżcie także Waszym bliskim.

 

Ks. Jacek Kaszycki
Kapelan Szpitala
Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Marzec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE