foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

Koledowanie 2016

Rzeszów – Boże Narodzenie 2016 r.

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie. Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba, a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i chleba. (…) Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba”.

                 Cyprian Kamil Norwid

Czytaj więcej...

ODPUST ZUPEŁNY NA JASNEJ GÓRZE

Od 8 grudnia 2016 r. Ojciec Święty Papież Franciszek udzielił Sanktuarium Jasnej Góry przywilej odpustu zupełnego z okazji obchodów Jubileuszu Roku 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. Obchody jubileuszowe  potrwają do 8 września 2017 r.

Czytaj więcej...

REKOLEKCJE ADWENTOWE DLA SŁUŻBY ZDROWIA I CHORYCH

Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Rzeszowskiej zaprasza pracowników służby zdrowia oraz ludzi chorych i cierpiących, a także ich rodziny na rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie w dniach 8 - 11 grudnia w czasie Mszy św., o godz. 14.30. Rekolekcje te będą równocześnie kontynuacją comiesięcznych spotkań formacyjnych dla pracowników służby zdrowia. Księży Kapelanów, spoza Rzeszowa, prosimy o zorganizowanie w kaplicach szpitalnych rekolekcji adwentowych.

PROGRAM REKOLEKCJI

Czytaj więcej...

Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie - 27 listopada 2016 r., na Mszę św., na godz. 10:30, na tzw. "niedzielę formacyjną dla pracowników służby zdrowia". W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji zmarłych pracowników służby zdrowia. Księży Kapelanów, spoza Rzeszowa, prosimy o zorganizowanie w Kaplicach Szpitalnych podobnej formy modlitwy za zmarłych.

Sw Lukasz MrowlaZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚCI KU CZCI ŚWIĘTEGO ŁUKASZA

PATRONA SŁUŻBY ZDROWIA

16 października 2016 r.

Parafia Mrowla k. Rzeszowa

Z okazji św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia – zapraszamy środowisko medyczne diecezji rzeszowskiej, a zwłaszcza miasta Rzeszowa i okolic na wspólną modlitwę do Parafii Mrowla
k. Rzeszowa.

Plan przebiegu uroczystości:

Godz. 14:30 – przed Mszą św. możliwość udziału w modlitwie różańcowej.

1. Godz. 15:00 – Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.       

 W trakcie Mszy J.E. Ksiądz Biskup dokona uroczystego Poświęcenie Sztandaru Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie.

Czytaj więcej...

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Kwiecień 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE