foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

Potrzebna modlitwa

 

Nowenna Życia za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego

„Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat”
(św. Jan Paweł II, Evangelium vitae, nr 100)

Prawo do życia jest fundamentalnym prawem każdego człowieka, tego zdrowego i chorego, pełnosprawnego i z niepełnosprawnością, narodzonego i nienarodzonego.

Papież Jan Paweł II prosił podczas I pielgrzymki do Ojczyzny w 1979 r., abyśmy stali na straży życia i godności człowieka nienarodzonego.

Najważniejszym przesłaniem Jego pontyfikatu było wezwanie do modlitwy. Chcemy podjąć to zadanie, dlatego Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zorganizowało dziewięciodniową Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Modlitwa rozpocznie się 13 października 2020 r. Będziemy prosić Ducha Świętego o umocnienie ich sumień, by z odwagą położyli kres zabijaniu nienarodzonych chorych dzieci w Polsce.

Niech nasza gorliwa modlitwa, przyczyni się do zmiany prawa zezwalającego obecnie na zabijanie tych spośród nas, którzy ochrony życia najbardziej potrzebują.

Często w reklamach, a także w niektórych formach edukacji społecznej odnoszących się do niwelowania wypadków komunikacyjnych w kontekście spożywania alkoholu i prowadzenia samochodu, używa się zwrotu, że „…w społeczeństwie mimo tak wielu tragedii, funkcjonuje jeszcze zbyt duże przyzwolenie środowiska na spożywanie alkoholu i siadanie po jego spożyciu za kierownicę…”  

A w kontekście, tego zaproszenia do „modlitwy nowennowej” - warto postawić sobie pytanie – „… jak duże jest moje…, w naszej świadomości…, w naszym społeczeństwie … przyzwolenie, na aborcję… itd.”

Dołącz do nowenny za sędziów Trybunału Konstytucyjnego …

Czytaj więcej:

https://pro-life.pl/nowenna/

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Październik 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE