foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego - 25 marca 2020 roku, w fatimskim MBzFatimysanktuarium Matki Bożej dokona się zawierzenie Portugalii i Hiszpanii Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Oddaniu temu będzie przewodniczył tamtejszy biskup miejsca, kard. António Marto.

Akt poświęcenia zostanie dokonany na zakończenie modlitwy różańcowej ok. godz. 18.30 czasu portugalskiego (w Polsce 19:30).

Pierwszy raz Portugalia poświeciła się Niepokalanemu Sercu Maryi 13. maja 1931 roku, niedługo po oficjalnym uznaniu przez Kościół objawień w Cova da Iria. W 25. rocznicę tych objawień, w roku 1942, papież Pius XII poświęcił Niepokalanemu Sercu Maryi cały świat.

Arcybiskup Stanisław Gądecki - Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, poprosił kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente - przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie. Zatem po raz kolejny zostanie zawierzona Panu Bogu nasza Ojczyzna i wszyscy Polacy w kraju i za granicą,

Uroczystość zawierzenia będzie można obejrzeć i włączyć się do modlitwy za pośrednictwem strony internetowej fatimskiego sanktuarium, pod adresem fatima.pl.

*Wielkie polskie zawierzenie

„Kiedy pytamy o początek fatimskiej drogi zawierzenia w Polsce, musimy odwołać się do roku 1942 i aktu poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez Piusa XII. Tam, jak w zarodku, ukryła się idea powtórzenia przez Polskę portugalskiego aktu zawierzenia.

Skąd o tym wiemy? Dowiadujemy się o tym z życia dwóch wielkich pasterzy, wymienianych z szacunkiem przez Papieża Jana Pawła II. Ksiądz kardynał August Hlond i ks. kard. Adam Stefan Sapieha – bo o nich tu mowa – byli bardzo głęboko związani z Papieżem Piusem XII i mamy prawo przypuszczać, że nie tylko zapoznali się oni z treścią samemu aktu, ale że znane im były powody, jakimi kierował się ówczesny Ojciec Święty, kiedy w 1942 r. podejmował decyzję poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Możemy wskazać na liczne związki łączące poświęcenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi w 1946 r. z aktem Papieża Piusa XII, który 4 lata wcześniej Niepokalanemu Sercu Maryi poświęcił świat. Zwróćmy choćby uwagę na powtarzającą się w obu aktach formułę „Tobie i Twojemu Niepokalanemu Sercu”, a także na fakt, że biskupi polscy wzywają opieki Matki Bożej nie tylko nad Polską, ale również nad Papieżem i Kościołem świętym. Akt mówił: „Otocz płaszczem opieki Papieża i Kościół święty… Wyjednaj mu… swobodę i skuteczne działanie. Powstrzymaj zalew bezbożnictwa”.


Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Grudzień 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE