foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Diecezji Rzeszowskiej

Nie w katedrze, lecz w placówce charytatywnej dla ubogich papież Franciszek otworzył kolejne Drzwi Święte Jubileuszu Miłosierdzia.

Zrobił to w piątek 18 grudnia o południu podczas swej wizyty w hostelu im. Ks. Luigiego Di Liegro i stołówce Św. Jana Pawła II przy ulicy Marsala przy dworcu Termini w Rzymie. Placówka ta prowadzona przez Caritas diecezji rzymskiej, przechodziła w ostatnich pięciu latach gruntowny remont, a 10 grudnia 2015 r. została ponownie otwarta.

Czytaj więcej...

Roku Miłosierdzia w Kościele katolickim

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7)

Papież Franciszek ustanowił w całym Kościele katolickim Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Jego obchody rozpoczęły się 8 grudnia tego roku, a zakończą 20 listopada 2016 roku. Przez cały ten okres będziemy kontemplować tajemnicę miłosierdzia Bożego. Papież uznał, że w czasach, w których jesteśmy przyzwyczajeni do złych wiadomości i największych okrucieństw, świat potrzebuje odkrycia, że Bóg jest miłosiernym Ojcem. W sposób szczególny swoje miłosierdzie Bóg potwierdził nam w Chrystusie przez zbliżenie się do nas i zamieszkanie między nami – przez to, że „do końca nas umiłował” (por. J 13, 1). W Piśmie Świętym, zwłaszcza w Starym Testamencie, miłosierdzie oznacza bowiem przede wszystkim wierność Boga względem Jego ludu i wobec zobowiązań wynikających z przymierza – pomimo ludzkiego nieposłuszeństwa. Rok Miłosierdzia jest nam dany po to, aby oprócz łagodnego dotyku przebaczenia Boga doświadczyć w naszym życiu także Jego obecności obok nas i Jego bliskości i aby odkryć, iż Miłosierdzie Boże może być dla nas źródłem radości, ukojenia i pokoju.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego podczas trwania Jubileuszu Miłosierdzia

Czytaj więcej...

Przypominamy, że trwa kolejna edycja plebiscytu „Eskulap województwa podkarpackiego”, którego celem jest wybór lekarzy cieszących się największym autorytetem wśród pacjentów.

Czytaj więcej...

ROK 2016 BĘDZIE ROKIEM - CICHOCIEMNYCH, ŚW. BRATA ALBERTA I JUBILEUSZU CHRZTU POLSKI

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu opowiedziała się podczas czwartkowego posiedzenia za ustanowieniem roku 2016 rokiem Cichociemnych, Adama Chmielowskiego - świętego Brata Alberta - oraz jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

Czytaj więcej...

Bez tytułu 1
„Czas ucieka, wieczność czeka...”

KALENDARZ

Maj 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

LICZNIK ODWIEDZIN

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie

CIEKAWE STRONY INTERNETOWE